smutný Lipšic

Autor: Ervín Polyák | 25.11.2011 o 17:15 | (upravené 25.11.2011 o 17:26) Karma článku: 6,90 | Prečítané:  2153x

Pán minister vnútra, je prekvapený a smutný, z najnovšieho diania v jeho materskej strane KDH. Dlhoročný podpredseda KDH, nie je spokojný s kľúčom , podľa ktorého sa republiková rada KDH, rozhodla zostaviť kandidátku, do budúcoročných parlamentných volieb.

Bývalý minister spravodlivosti má pocit, že ľudia ktorí sú menej naklonení ku povolebnej spolupráci    s ľavicovým Smerom- SD, ako keby boli odsúvaní na nižšie miesta kandidačnej listiny, napriek tomu, že sú to osoby, s vysokými počtami preferenčných hlasov, z posledných parlamentných volieb. Konkrétne ide o pani Žitňanskú, pána Prochádzku a pána Hirmana. Podpredseda KDH je, dokonca, tak pohoršený touto situáciou, že sa vyhráža odchodom z KDH, a zároveň aj odchodom z politiky.

Aj keď je tento jeho zásadový postoj  v podstate sympatický, pán minister by sa mal z druhej strany, zamyslieť aj nad tým čo nám tu tá slávna pravica, za tých 15 mesiacov zanechala.

Naši najmúdrejší pravičiari, sa nedokázali dohodnúť ani na tak zásadnej veci ako euroval. Dokonca si na ňom povalili vládu.

 Najtransparentnejšia strana na celom svete, SDKÚ – DS má za sebou také kauzy ako predaj platinových sitiek za štvrtinu ceny. Kauza daňového riaditeľstva, kde si prenájom budovy, dohodili krajskému predsedovi SDKU – DS, pre pána ministra Mikloša to však, kauza nie je, napriek tomu, že Aliancia Fair play sa vyjadrila, že tento konkurz bol šitý na mieru Ščurkovej firme.

Najzodpovednejšia strana na celom svete, Vaša strana pán minister Lipšic, má za sebou také kauzy, ako vyplatenie dvadsiatich miliónov eur v prospech firmy Skanska, bez akéhokoľvek rozhodnutia súdu. Je úplne nepodstatné, že v roku 2008 ste vtedajšieho ministra financií Jána Počiatka chceli odvolať za vyplatenie štrnástich miliónov eur, v prospech Tiposu, taktiež bez verdiktu súdu. Kauzy Vášho bývalého člena KDH, pána Ďurkovského, radšej už ani nebudem pripomínať.

Most – Híd a pán Bugár. Tak táto strana, počas svojho 15 mesačného pôsobenia v tejto chaotickej koalícii, nemala žiadny iný problém ako dvojaké občianstvo. Pán Bugár a jeho stranícky kolegovia, si asi nevšimli, že žijeme v období najväčšej hospodárskej a dlhovej krízy, od čias druhej svetovej vojny, a že, SR potrebuje riešiť dôležitejšie problémy ako je dvojaké občianstvo.

Nakoniec najslobodnejšia a najsolidárnejšia strana v celom vesmíre. Tak táto strana nemá absolútne žiadny problém, ani s takým konaním ako je odpočúvanie novinárov.  No a čo, že je 22 rokov po páde komunizmu, oni boli vo vláde prvýkrát, tak prečo nevyužiť takéto vymoženosti.

Vážený pán minister Lipšic, toto všetko čo som tu spomenul, je len desatina toho, čo ste stihli za tých 15 mesiacov učiniť. Tak si,  prosím, prestaňte nahovárať, že tá Vaša slávna pravica je to najlepšie pre Slovensko...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?