bojovník Galko

Autor: Ervín Polyák | 23.11.2011 o 11:12 | (upravené 25.11.2011 o 10:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Neuveriteľné.  Naša úplne najčistejšia, najslušnejšia, najmorálnejšia strana má svoj prvý škandál. Nie je to žiadna korupcia, ani žiadny klientelizmus, a dokonca sa nejedná ani o žiadny netransparentný tender. Bavíme sa tu rovno o takej kauze akou je odpočúvanie novinárskej obce.

Ale veď to je úplne vylúčené. Náš najväčší bojovník proti korupcií a klientelizmu, že by sa dopustil takého niečoho nehorázneho akým je odpočúvanie.  Samozrejme, že to nemôže byť nič iné, ako len nejaká, vymyslená konšpiračná teória, proti nášmu bojovníkovi. Ako sa pán minister Galko vyjadril za touto konšpiračnou teóriou, môžu stáť istí vplyvní ľudia, ktorých odstavil od koryta resp. im zrušil veľký biznis. Druhý dôležitý protiargument pána ministra je, že VOS  nie je schopná vykonávať odpočúvanie, vzhľadom na skutočnosť, že nevlastní žiadne odpočúvacie zariadenie.  Pre pána ministra je rozhodujúce, že všetko sa dialo so súhlasom sudcu a prostredníctvom policajného zboru a pre nášho bojovníka je to všetko úplne legálne.  Pán minister sa poukazovaním na skutočnosť, že odpočúvanie mohol vykonávať len policajný zbor ,zrejme, snaží vyhnúť osobnej zodpovednosti, avšak tento argument, v tomto prípade, je úplne nepodstatný vzhľadom na fakt, že VOS sa priamo zodpovedá ministrovi obrany a je si vedomý o každom jej kroku. Nasledujúce týždne budeme, samozrejme, počúvať od pána ministra, a jeho straníkov, že všetko bolo úplne legálne, pretože to podpísal nejaký sudca.

Pánovi ministrovi absolútne neprekáža, že novinárska obec považuje odpočúvanie za najväčší škandál v novodobej demokracii SR. Neprekáža mu ani fakt, že odpočúvanie patrilo medzi praktiky ŠtB, ktorú on a jeho stranícky kolegovia tak kategoricky odmietajú, že do svojej strany neprijali ani jedného bývalého eštebáka. Keď už neprijali ani jedného, tak si aspoň, privlastnili ich metódy a praktiky.

Blahoželám pán minister, odpočúvanie je určite ten najlepší nástroj na boj proti korupcii a klientelizmu.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?